KIT5000UZ
|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
| Other Part Numbers |
478-5615-ND
KIT5000UZ-ND
KIT5000UZ-NDR
| Description | CAP KIT CERAMIC 0.5PF-15PF 750PC |
| Detailed Description | Ceramic Capacitor Kit 0.5pF ~ 15pF 6.3 ~ 50V Surface Mount, MLCC 750 Pieces (30 Values - 25 Each) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 34 weeks |
| Datasheet | Datasheet |
| Category | ||
|---|---|---|
| Series |
U
| Packaging |
Bulk
| Part Status | Active | |
| Tolerance | ±0.1pF, ±5% | |
| Features | Ultra Low ESR | |
| Voltage - Rated | 6.3 ~ 50V | |
| Capacitance Range | 0.5pF ~ 15pF | |